Ekspresowy kurs dekupażu (podstawy)

Termin

26 Październik 2019 (sobota), godz. 09:00 - 15:00

Lokalizacja

Pracownia artystyczna, Fr. Nullo 7/11, Kraków

Warsztat archiwalny

Ekspresowy kurs dekupażu (cz. I - podstawy) - to krótki, lecz intensywny kurs podstaw, realizowany podczas weekendowego spotkania. Zawiera podstawowe techniki, pozwalające na sprawne poruszanie się we wszystkich projektach dekupażowych i mixed-mediowych, bez potrzeby potykania się o brak podstawowej wiedzy i umiejętności. Dobrze ugruntowane podstawy dekupażu stanowią wstęp do bardziej zaawansowanych technik mixed-mediowych i tworzenia nowych projektów, które zachwycają swoim bogactwem mieszanych materiałów, efektów itp. Widząc ciekawe warsztaty, piękny i skomplikowany projekt, zastanawiamy się, czy damy radę to wykonać, czy nasze umiejętności wystarczą. Dobrze jest więc mieć podstawy, aby biegle i sprawnie poruszać się wśród różnych materiałów i technik.

W czasie tego przyspieszonego kursu podstaw dekupażu zadbam, aby każda uczestniczka/uczestnik poznała:

 • odpowiedzi na podstawowe pytania: jak zacząć? co można zdekupażować? jak to zrobić? czego użyć? w jaki sposób? czym zabezpieczyć? jakie czekają niespodzianki, zasadzki i przeszkody? jak uniknąć błędów? czy i jak można uratować zepsutą pracę?
 • podstawy dekupażu klasycznego i techniki serwetkowej (co oznacza, że:
  • będziesz umiała korzystać z papieru do dekupażu, a także będziesz umiała przygotować swoje własne zdjęcia lub rysunki do przyklejania)
  • przyklejanie serwetek BEZ ZMARSZCZEK - co jest prawdziwą zmorą - (także metodą "na żelazko")
 • specyfikę pracy na różnych materiałach (drewno, sklejka, szkło - w tym szkło w dwóch wariantach, także "od spodu")
 • shabby chic - czyli postarzające przecierki w słodkim stylu wiktoriańskim
 • postarzające spękania jednoskładnikowe
 • stencil czyli szablony w dekupażu
 • sposoby zabezpieczenia prac

Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma skrypt z informacjami o zastosowanych technikach, użytych preparatach itp.

 

dsc_8897blogDSC_282620160510_213400DSC_7391DSC_1800DSC_1805zegar-kwiatowyzegar-storczykizegar-fiolkiDSC_1802DSC_4253DSC_9325DSC_3520DSC_3511DSC_8575aDSCF8146DSC_3510DSC_1413max-swiatecznykrak1sklkomplet-wigilijny2slubne-winodecu-instrukcje-foto

Chcesz wziąć udział w tych warsztatach?

Zobacz inne warsztaty
Wczytuję mapę...
Polecam, nie znam lepszych warsztatów!
Warsztaty u pani Małgosi są najlepsze ze wszystkich! Mamy wiele materiałów do wykorzystania, w efekcie każda praca jest inna, co daje nam inspirację na przyszłość. Podczas zajęć, pani Małgosia odpowiada na wszystkie pytania, podaje masę szczegółów więc zarówno debiutanci jak i bardziej zaawansowani korzystają z Jej wiedzy. Dowiadujemy się jakie materiały w danej technice można kupić gotowe oraz jak w tani sposób uzyskać zamienniki z podobnym efektem. Takie warsztaty, to kopalnia wiedzy plus cudowne prace. Za żadne skarby nie pozbędę się książki zrobionej na tych warsztatach!
Renata Salamon