Dekupaż w pigułce cz. I

Termin

25 Luty 2020 (wtorek), godz. 17:00 - 19:00

Lokalizacja

Pracownia artystyczna, Fr. Nullo 7/11, Kraków

Warsztat archiwalny

"Dekupaż w pigułce" to ekspresowy kurs dekupażu (cz. I - podstawy) - krótki, lecz intensywny kurs podstaw, realizowany podczas 3 spotkań (cena obejmuje wszystkie trzy spotkania). Zawiera podstawowe techniki, pozwalające na sprawne poruszanie się we wszystkich projektach dekupażowych i mixed-mediowych, bez potrzeby potykania się o brak podstawowej wiedzy i umiejętności. Dobrze ugruntowane podstawy dekupażu stanowią wstęp do bardziej zaawansowanych technik mixed-mediowych i tworzenia nowych projektów, które zachwycają swoim bogactwem mieszanych materiałów, efektów itp. Widząc ciekawe warsztaty, piękny i skomplikowany projekt, zastanawiamy się, czy damy radę to wykonać, czy nasze umiejętności wystarczą. Dobrze jest więc mieć podstawy, aby biegle i sprawnie poruszać się wśród różnych materiałów i technik.

W czasie tego przyspieszonego kursu podstaw dekupażu zadbam, aby każda uczestniczka/uczestnik poznała:

 • odpowiedzi na podstawowe pytania: jak zacząć? co można zdekupażować? jak to zrobić? czego użyć? w jaki sposób? czym zabezpieczyć? jakie czekają niespodzianki, zasadzki i przeszkody? jak uniknąć błędów? czy i jak można uratować zepsutą pracę?
 • podstawy dekupażu klasycznego i techniki serwetkowej (co oznacza, że:
  • będziesz umiała korzystać z papieru do dekupażu, a także będziesz umiała przygotować swoje własne zdjęcia lub rysunki do przyklejania)
  • przyklejanie serwetek BEZ ZMARSZCZEK - co jest prawdziwą zmorą - (także metodą "na żelazko")
 • specyfikę pracy na różnych materiałach (drewno, sklejka, szkło - w tym szkło w dwóch wariantach, także "od spodu")
 • shabby chic - czyli postarzające przecierki w słodkim stylu wiktoriańskim
 • postarzające spękania jednoskładnikowe
 • stencil czyli szablony w dekupażu
 • sposoby zabezpieczenia prac

Całość kursu to 3 spotkania, co tydzień przez kolejne trzy wtorki. Daty wtorków:

 • 25 luty, godz. 17:00
 • 3 marca, godz. 17:00
 • 10 marca, godz. 17:00

W czasie zajęć wykonamy np.: domek na klucze w stylu shabby chic, lusterko, butelkę lub obrazek ze spękaniami, kalendarz metodą "na żelazko", szklany talerz "od spodu" i szklany lampion.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma skrypt z informacjami o zastosowanych technikach, użytych preparatach itp.

decu-instrukcje-foto

Chcesz wziąć udział w tych warsztatach?

Zobacz inne warsztaty
Wczytuję mapę...
Uczestniczyłam dwukrotnie w warsztatach u Pani Małgosi
Uczestniczyłam dwukrotnie w warsztatach u Pani Małgosi (książka w technice mixmedia i szklany klosz z miniaturami domków) i jestem z nich bardzo zadowolona. Podczas zajęć panuje miła, sympatyczna atmosfera. Prowadząca przekazuje wiedzę na poszczególne tematy bardzo kompetentnie, zrozumiale, tłumacząc każdy kolejny krok w wykonywanej pracy. W razie potrzeby służy pomocą i radą. Podaje też adresy sklepów , gdzie można się zaopatrzyć w materiały i media potrzebne nam do wykonywania takich cudeniek jak na szkoleniu. Uczestniczyłam wiele razy w różnych szkoleniach i warsztatach, ale te u Pani Małgosi odbywają się w sposób kameralny, a dzięki indywidualnemu podejściu do uczestników dużo więcej można się nauczyć. Oprócz tego, gospodyni częstuje ciastem oraz pyszną kawą i herbatą podaną w finezyjnych kubeczkach i filiżankach. Polecam serdecznie szkolenia u Pani Małgosi.
Beata Rejman