Decoupage

Decoupage posiada długą i fascynującą historię na którą składają się rozliczne techniki i style praktykowane w różnych  krajach.

Nazwa decoupage powstała w XX wieku i pochodzi z języka francuskiego. W dosłownym tłumaczeniu znaczy tyle co wycinanka. Wycinanki z papieru są układane we wzór, a następnie przyklejane na wcześniej pomalowaną lub odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Technika tradycyjna zakłada pokrycie udekorowanego przedmiotu kilkudziesięcioma warstwami lakieru, które są szlifowane papierem ściernym do uzyskania absolutnej gładzi (efekt laki). Przez wszystkie lata decoupage ewoluował tworząc nowe techniki, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że dzisiaj też powstają nowe trendy.

dsc_1903blog

Jest to hobby, które w prosty i przyjemny sposób pozwala upiększyć nasze otoczenie, dostarczając wiele satysfakcji nam i radości innym. Wiedza na temat tajników tej metody ozdabiania przedmiotów codziennego użytku ułatwia nam pracę, pozwala rozwinąć skrzydła inwencji twórczej, rozwinąć kreatywność i poczuć się swobodnie podczas realizacji najbardziej skomplikowanych pomysłów. Takim miejscem do zdobywania i szlifowania umiejętności może być moja Pracownia Decoupage’u, bowiem od  lat prowadzę w Krakowie kursy, warsztaty i pokazy tej wdzięcznej techniki.
W miłej atmosferze możemy wykonać piękne przedmioty, poznać nowe dekoracyjne techniki malarskie, zgłębić wiedzę na temat kompozycji, teorii koloru, podpatrzeć tricki, stosowane przez plastyków i zabrać tę wiedzę do domu.
zaproszenie-decoupage
Przyjemne popołudnie lub wieczór spędzone na twórczym zajęciu mogą być oryginalnym PREZENTEM imieninowym, urodzinowym dla Twojej dziewczyny, mamy, córki, babci czy najlepszej przyjaciółki!

Prace moich kursantów możesz zobaczyć na stronie KDK, a moje na blogu, z wyszczególnieniem decoupage    inne techniki plastyczne

Prowadzę całoroczne kursy decoupage (także w tym roku szkolnym 2015/2016), które odbywają się od września do czerwca w Katolickim Domu Kultury (spotkania raz w tygodniu, w środy o godz. 17).
Na zajęciach uczestnicy poznają decoupage’u klasyczny, technikę serwetkową, metodę „na żelazko”, sposoby cieniowania pittorico, postarzania (shabby chic i spękania), złocenia, decoupage 3d (trójwymiarowy), pracują z pastami i masami strukturalnymi, szablonami, wykonują ikony.
W miarę zaawansowania nauki poszerzają umiejętności o pracę na szkle, patchwork-decoupage, decoupage na świecy (z woskowymi masami strukturalnymi), na tkaninie, blejtramie, a wreszcie z wykorzystaniem specjalnych mediów oraz nietypowych materiałów (skorupek, kamieni, suszonych roślin, tkanin, koronek itp.).

Chcesz się nauczyć?
Zapraszam na poniższe warsztaty:

Bardzo fajne miejsce na warsztaty
Bardzo fajne miejsce na warsztaty. Ciepło, miło, kolorowo, przyjemna atmosfera. Warsztaty prowadzi bardzo sympatyczna Pani Małgosia, która nie narzuca swojego zdania, a to się liczy. Posiada dużą wiedzę, często przekazuje informację wybiegające poza tematykę kursów. Na pewno wrócę tam nie raz. Pozdrawiam
Kasia Kmita-Przewoźnik